banner
poster
14.10. Letí se i v letošním roce zapojí do Noci divadel

Divadlo LETÍ se dalším dílem cyklu scénických skic 8@8 zapojí do druhého ročníku projektu Noc divadel.
(...více)

5.10. Pavla Beretová jako Králíček naposledy v tomto roce!

10. října 2014 uvede poslední reprízu úspěšné komedie Králíček v letošním roce. Tak to nepromeškejte!
(...více)

4.9. Nádraží LETÍ!

Multižánrový festival na Nákladovém nádraží Žižkov. Ve dnech 12. - 28. září mohou diváci navštívit pestrý program, který pro ně připravilo Divadlo LETÍ. Site-specific inscenace Hra o Nádraží, Soudný den, hostování brněnských (nezávislých) divadel, víkendový program pro rodiny s dětmi, workshopy, tango tančírna a mnoho dalšího! Více informací v sekci PROGRAM. Vstup na vybrané akce zdarma!
(...více)

3.9. Nízkotučný život

Divadlo LETÍ uvede v rámci Cyklu scénických skic 8@8 novou hru slovenského dramatika Viliama Klimáčka Nízkotučný život. Představení se koná 16. září ve Studiu Švandova divadla. Rezervace na www.svandovodivadlo.cz
(...více)

20.8. Zpověď masochisty - DERNIÉRA!

Po více než třech letech bude mít derniéru jedna z nejúspěšnějších inscenací Divadla LETÍ Zpověď masochisty. Inscenace, která vznikla v koprodukci se Švandovým divadlem v rámci projektu Hydepark, měla mít původně pouhé tři reprízy. Vzhledem k diváckému zájmu se však nakonec dočkala více než 50 repríz. Text Romana Sikory vzbudil zájem i u zahraničních divadel - hra byla nastudována ve Švýcarsku, v Estonsku, plánuje se uvedení v Německu. Poslední repríza se koná 13. září ve Studiu Švandova divadla.
(...více)

3.8. Fredrik na festivalu Prague Pride

Divadlo Letí uvede v rámci doprovodného programu festivalu Prague Pride inscenaci Po Fredrikovi. Švédské gay monodrama vypráví příběh o tom, jak chutná láska, strach ze smrti i sladká pomsta. Představení se budou konat 13. a 14. srpna od 20:00 na Nákladovém nádraží Žižkov.
(...více)

25.6. Králíček na Letní filmové škole

Inscenace Králíček bude součástí doprovodného programu Letní filmové školy v Uherském Hradišti. Králíček je letuška, Králíček je tenisová hvězda, Králíček je pornohvězda!
(...více)

17.6. Masochista v Berlíně!

Divadlo LETÍ uvede 19. června v Berlíně v rámci festivalu EIN STÜCK: TSCHECHIEN inscenaci Zpověď masochisty (Roman Sikora). Představení, které bude představeno v Theater unterm Dach, je hlavním bodem pilotního ročníku festivalu, který má za cíl přiblížit českou současnou dramatiku německému publiku.
(...více)

15.5. PROTI POKROKU. PROTI LÁSCE. PROTI DEMOKRACII.

Divadlo, film, pohybová performance, loutkohra, zvuková instalace a stínohra v Centru současného umění DOX. Ve spolupráci s DOXem připravujeme nový projekt Proti pokroku. Proti lásce. Proti demokracii., který je inspirován trilogií katalánského autora Esteve Solera. 
(...více)

4.5. 8@8 Lars Norén: O lásce


(...více)

28.4. FREDRIK NA NÁDRAŽÍ


(...více)

17.4. Balet developerů

Balet developerů V sobotu 26. dubna uvedeme na Nákladovém nádraží Žižkov scénické čtení krátké hry Balet developerů vzešle z loňské rezidence na téma Nádraží - Urbanismus - Veřejný prostor. Představení je součástí prezentace výsledků architektonického Ateliéru Nádraží Letí, jehož cílem je proměnit bývalý sklad ve společenský sál. Začátek od 19 hodin. Předprodej vstupenek (jednotná cena 50Kč) v sekci VSTUPENKY.
(...více)

1.4. 8@8 David Greig: Události

Divadlo LETÍ uvede v rámci Cyklu scénických skic 8@8 kontroverzní hru Události skotského autora Davida Greiga, která je volně inspirována teroristickým činem Anderse Breivika. Scénická skica v režii Jana Holce se koná v úterý 15. dubna od 20 hodin ve Studiu Švandova divadla.
(...více)

1.4. 8@8 David Greig: Události

Divadlo LETÍ uvede v rámci Cyklu scénických skic 8@8 kontroverzní hru Události skotského autora Davida Greiga, která je volně inspirována teroristickým činem Anderse Breivika. Scénická skica v režii Jana Holce se koná v úterý 15. dubna od 20 hodin ve Studiu Švandova divadla.
(...více)

28.3. 10. repríza Králíčka

Rok po premiéře proběhne 10. repríza inscenace Králíček. Pavla Beretová, hlavní představitelka této inscenace, získala za svůj excelující výkon 3. místo v anketě diváků (pořadatelem byl webový portál i-divadlo.cz ). Vstupenky na reprízu 4.4. jsou v prodeji na www.svandovodivadlo.cz.
(...více)

24.3. Cena Marka Ravenhilla 2013

Na Cenu Marka Ravenhilla 2013 bylo nominováno devět inscenací Centrum současné dramatiky fungující při Divadle LETÍ letos počtvrté udělí cenu za nejlepší českou divadelní inscenaci nového dramatického textu. Za rok 2013 bylo z více než 90 premiér v českých divadlech nominováno 9 inscenací. Vítěz bude vyhlášen ve středu 28. května v Divadle Komedie u příležitosti pražského hostování jedné z nominovaných inscenací – Můj romantický příběh ostravského Divadla Petra Bezruče. Předávání se opět osobně zúčastní britský dramatik Mark Ravenhill. Cenou pro vítěze je kožich Marka Ravenhilla, který pro letošní ročník zhotovila výtvarnice Veronika Richterová. Rezervace vstupenek:divadlokomedie.eu.
(...více)

14.3. Program na měsíc květen právě zveřejněn!

Plánujete si květnový program? Nezapomeňte při tom na Divadlo Letí. V květnu vás lákáme například na předávání Ceny Marka Ravenhilla za rok 2013 a hostování Divadla Petra Bezruče s Radokem ověnčenou inscenací hry D.C. Jacksona Můj romantický příběh (Tereza Vilišová za roli Amy)! Předprodej na květen bude v jednotlivých divadlech spuštěn v příštím týdnu.
(...více)

4.3. ZMĚNA DUBNOVÉHO TITULU 8@8

Vážení přiznivci současné dramatiky, vzhledem ke komplikacím s autorskými právy jsme nuceni ke změně titulu dubnového 8v8 Řeka. Místo něj však uvedeme neméně zajímavý text skotského dramatika Davida Greiga - Události. Kontroverzní hra pro dva herce a pěvecký sbor je volně inspirována teroristickým činem Anderse Breivika. Zkoumá destruktivní touhu člověka pochopit nepochopitelné a klade před nás otázku: jak daleko sahá odpuštění tváří v tvář krutosti. Tento pátek můžete v rámci cyklu 8v8 vidět hru Cyklisté rakouského dramatika Volkera Schmidta v režii Iva Kristiána Kubáka. Text se věnuje rodinným deprivacím na rozhraní města a přírody.
(...více)

25.2. 8@8 Volker Schmidt: Cyklisté

Divadlo LETÍ uvede v rámci Cyklu scénických skic 8@8 hru Cyklisté v režii Ivo Kristiána Kubáka. Hra rakouského herce a dramatika Volkera Schmidta pojednává o milostném mnohaúhelníku mezi dětmi ze sousedství, mezi rodiči dětí ze sousedství, mezi rodiči a dětmi ze sousedství. Představení se koná v pátek 7. března od 20 hodin ve Studiu Švandova divadla.
(...více)

21.2. Pavla Beretová a její Králíček v anketě i-divadla!

Pavla Beretová a její Králíček na 3. místě v Anketě i-divadla za Nejlepší ženský herecký výkon roku 2013!!!! Gratulujeme! Přijďte se podívat do Studia Švandova divadla. Další repríza 4. dubna od 20.00.
(...více)

15.2. Předprodej na duben zahájen!

V pondělí 17.2. se spustí ve Švandově divadle předprodej na duben. Rádi bychom Vás upozornili z našeho repertoáru především na další díl z cyklu 8@8, v kterém českému publiku tentokrát představíme hru Řeka britského autora Jeze Butterwortha. Nenechte si také ujít 45. reprízu inscenace Zpověď masochisty, která se v květnu po třech letech uvádění, bude stahovat z repertoáru. Máte tedy poslední dvě příležitosti. Více v sekci PROGRAM.
(...více)

4.2. zítřejší BOMBERKA v A studiu Rubín ZRUŠENA

Vážení diváci, omlouváme se vám, ale pro nemoc jednoho z účinkujících jsme museli zrušit zítřejší představení Bomberka. Náhradní termín za zítřejší představení je 6. března. Na pokladně divadla vám rádi vyměníme vstupenku. Děkujeme za pochopení a zanechejte nám přízeň.
(...více)

11.1. V Republice Štěstí- premiéra

Divadlo LETÍ uvede jako třetí divadlo na světě novou hru legendárního britského dramatika Martina Crimpa V Republice Štěstí, která byla poprvé uvedena v londýnském Royal Court Theatre a posléze v Deutsches Theater v Berlíně. (A)politická sváteční hra naznačuje mimo jiné, kam až může vést současný kult individua a pozitivního myšlení. Premiéra inscenace v režii Martiny Schlegelové je plánována na 15. ledna od 20 hodin ve Studiu Švandova divadla. Další reprízy na 8 a 28. února od 20 hodin. Více informací v sekci PROGRAM a REPERTOÁR. Rezervace vstupenek na pokladně Švandova divadla.
(...více)

20.12. PF 2014

Divadlo LETÍ Vám přeje pohodové svátky, zdárný konec roku 2013 a úspěšné vkročení do roku 2014. Budeme se opět těšit na viděnou v divadle! Např. na nové inscenaci V Republice Štěstí (Studio Švandova divadla) nebo Bomberka (A studio Rubín).
(...více)

12.12. 8@8 Zemětřesení v Londýně

"Je to šílená doba. Kabaret světa. Cítíte to. My všichni to cítíme. A nedá se s tím nic dělat. Tak raději pijeme a tančíme tak rychle, jak to jen jde..." Poslední díl z cyklus scénických skic v roce 2013 představí novou hru v Čechách dosud neznámého, v Evropě však úspěšného britského dramatika Mikea Bartletta. Hra pojednává o řadě aktuálních témat, jako např. ekologické katastrofy, globální oteplování nebo politický lobbismus. Představení se koná ve středu 18. prosince od 20 hodin ve Studiu Švandova divadla. Rezervace na www.svandovodivadlo.cz
(...více)

28.11. Připravujeme novou inscenaci V Republice Štěstí

(A)politická vánoční hra, která rozhodně nemluví v metaforách. V těchto dnech vrcholí přípravy nové inscenace V Republice Štěstí legendárního britského dramatika Martina Crimpa. V režii Martiny Schlegelové se představí Richard Fiala, Tereza Hofová, Natálie Řehořová, Vladimír Marek, Tomáš Jeřábek, Hedvika Řezáčová, Natálie Drabiščáková a Dušan Sitek. Inscenace bude uvedena ve dvou předpremiérách 11.12. a 13.1. Premiéra je plánována na 15.1. od 20 hodin ve Studiu Švandova divadla. Více informací v sekci REPERTOÁR. Rezervace vstupenek na www.svandovodivadlo.cz
(...více)

21.11. 45. repríza Po Fredrikovi - speciální akce

Milí diváci, rádi bychom vám poděkovali za diváckou přízeň, které se monodrama Po Fredrikovi v uplynulých dvou letech dočkalo. V úterý 26.11. proběhne již 45 repríza! Jako odměnu jsme pro vás připravili na tuto reprízu speciální cenu vstupenek 100Kč. Stačí, když na pokladně řeknete heslo "45". Navíc jsme pro vás připravili ve spolupráci se společností Eurolines soutěž o 2 zpáteční jízdenky do Berlína. Stačí, když den po představení napíšete na vavrova@divadlo-leti.cz heslo "45". Vyhrávají první dvě odpovědi. Při předání výhry je nutné se prokázat zakoupenou vstupenkou na tuto reprízu.
(...více)

21.11. 45. repríza Po Fredrikovi - speciální akce

Milí diváci, rádi bychom vám poděkovali za diváckou přízeň, které se monodrama Po Fredrikovi v uplynulých dvou letech dočkalo. V úterý 26.11. proběhne již 45 repríza! Jako odměnu jsme pro vás připravili na tuto reprízu speciální cenu vstupenek 100Kč. Stačí, když na pokladně řeknete heslo "45". Navíc jsme pro vás připravili ve spolupráci se společností Eurolines soutěž o 2 zpáteční jízdenky do Berlína. Stačí, když den po představení napíšete na vavrova@divadlo-leti.cz heslo "45". Vyhrávají první dvě odpovědi. Při předání výhry je nutné se prokázat zakoupenou vstupenkou na tuto reprízu.
(...více)

20.11. Předprodej vstupenek nově přímo z webu Letí

Vstupenky na inscenaci Bomberka, kterou uvádíme v A studiu Rubín, si můžete nyní zakoupit přímo z webu Divadla Letí v sekci VSTUPENKY. Nově nabízíme možnost zakoupení e-ticket (on-line nákup vstupenky, kterou si po zaplacení vytisknete sami doma nebo kdekoli, kde máte přístup k počítači a tiskárně).
(...více)

18.11. Premiéra! Jiří Pokorný: Bomberka

Již ve středu v 19.30 budete mít možnost shlédnout ve světové premiéře novou hru Jiřího Pokorného Bomberka, kterou pro vás Divadlo LETÍ připravilo v koprodukci s A studiem Rubín. V režii Filipa Nuckollse se představí Tereza Hofová, Matúš Bukovčan, Petr Lněnička, Leoš Noha a Thomas Zielinski. Premiéra je již zcela vyprodaná, a tak neváhejte s rezervací vstupenek na některou z repríz- hrajeme 25.11. a 2.12.. Více v sekci INSCENACE.
(...více)

8.11. 8@8 Theatre Uncut - Noc divadel v podání Divadla LETÍ

Divadlo LETÍ se dalším dílem cyklu scénických skic 8@8 zapojí do prvního ročníku projektu Noc divadel. Pro diváky připravilo scénické čtení krátkých politických či spíše společensky angažovaných her v režii Petra Štindla. Večer vzniká ve spolupráci s britskou iniciativou Theatre Uncut. Dramatici oslovení tímto uskupením napsali originální divadelní texty, které se pokoušejí často politicky nekorektní formou odpovědět na provokativní otázku "Stávají se z nás v dobách krize pravičáci?". Představení se koná v sobotu 16. listopadu od 19 hodin ve Studiu Švandova divadla. Více informací v sekci REPERTOÁR. Vstup volný!
(...více)

29.10. Hostování brněnského HaDivadla

2. a 3. listopadu 2013 proběhne v Divadle DISK další část Festivalu s vášní pro nové hry, která bude tentokrát zaměřena na koprodukční inscenace Divadla LETÍ s brněnským HaDivadlem, jejichž texty vznikly v rámci rezidenčního programu Centra současné dramatiky. V pražské premiéře se představí inscenace Tajná zpráva z planety matek / Mamma Guerilla autorky Anny Saavedry v režii Mariána Amslera a hra Ondřeje Novotného Roky 90 – Láska, pank a Nesmírnost v režii Martiny Schlegelové. Více informací v sekci PROGRAM. Rezervace vstupenek na www.divadlodisk.cz
(...více)

25.10. Tématická Čajovna - Rezidenční program Centra současné dramatiky

Rezidenčnímu programu Centra současné dramatiky bude věnován pořad Čajovna Českého rozhlasu ve čtvrtek 31.října 2013 v 19 hodin. Vedle ukázek z inscenací uslyšite i rozhovory s dramatiky, kteří se rezidenčního programu zúčastnili. Ve studiu přivítá Renata Venclová režisérku Martinu Schlegelovou, kritičku Alenu Zemančíkovou, dramatika Romana Sikoru a režiséra Mariána Amslera.
(...více)

22.10. TŘETÍ SEZÓNA PO FREDRIKOVI

Již třetí sezónu se mohou diváci setkávat na prknech Studia Švandova divadla s Ivanem Luptákem, který v hlavní a jediné roli září v monodramatu Po Fredrikovi. Na představení, které se bude konat v sobotu 26. října mají diváci možnost zakoupit zvýhodněné vstupné za 100Kč. Stačí se na pokladně přihlásit pod heslem CRIMP.
(...více)

19.10. "Náklaďák" ožije festival Nádraží LETÍ

Festival Nádraží LETÍ má za cíl interaktivním způsobem představit a přiblížit prostory Nákladového nádraží Žižkov. Kromě Divadla LETÍ, které se představí textovou, hudební a vizuální instalací iPlay a site-specific promenádou scénických skic "Hra o Nádraží", se můžete těšit na Buchty a loutky, sdružení Serpens a jeho pohádky, DAMÚZU a další. Chybět nebudou pohádky pro děti, výtvarné a sítotiskové dílny, fotbálkový turnaj. Pod taktovkou uskupení I SPY se pomocí oblíbeného formátu „městské bojovky“ divákům představí zákoutí tohoto areálu. In Motion prostřednictvím městského parkouru doslova rozhýbou celé nádraží. VJská skupina LUNCHMEAT předvede na fasádě světelnou instalaci. Žižkovský nízkoprahový klub R-mosty přiveze graffiti dodávku - prostor pro chill out. Večerní program bude v režii IMCyber & Ollie a electroswingu. Akce je součástí Dnů žižkovského kulturního dědictví. Vstup na všechny akce je zdarma.
(...více)

1.10. HRA O NÁDRAŽÍ

Ve čtvrtek 17. října oživí prostory Nákladového nádraží Žižkov maráton scénického čtení krátkých her, které vzešly z letní autorské rezidence na téma Nádraží - Urbanismus - Veřejný prostor. Výběr nejlepších her bude představen formou site-specific scénického čtení v režii a dramaturgii Ivo Kristiána Kubáka a Marie Novákové pod názvem Hra o Nádraží. Akce je součástí Dnů žižkovského kulturního dědictví. Vstup zdarma. Začátek od 19.30 hodin.
(...více)

23.9. Večírek nezávislého divadla vol. 2

Divadlo LETÍ ve spolupráci s katedrou produkce DAMU si vás dovolují pozvat na další pracovní setkání v rámci mapování potřeb pražské nezávislé divadelní scény, které se uskuteční v pondělí 30. září od 19 hodin, tentokrát na Nákladovém nádraží Žižkov. Jedním z nejpalčivějších problémů, s nímž se v současné době nezávislá scéna potýká, je nedostatek prostor – rezidenčních, zkušebních a skladovacích, jak ukázalo úvodní květnové setkání. Tomuto tématu se budeme věnovat během dalšího dílu Večírku nezávislého divadla. Diskutovat se bude o možnostech budoucího využití areálu žižkovského nádraží pro kulturní účely a dalších (zatím nevyužívaných) prostorech na Praze 3 za účasti tamních zastupitelů. Večerem bude opět provázet Mario Kubaš.
(...více)

13.9. iPlay na festivalu Živé město

Textová, hudební a vizuální instalace iPlay (100 aplikací pro život) se 20. a 21. září představí v rámci festivalu Živé město v Kunsthale-C v Bubenči (Papírenská 1/113, Praha 6- naproti Čističce odpadních vod). Cílem festivalu Živé město je oživení netradičních prostor a rozšíření kulturní nabídky na Praze 6. Divadelní program bude obohacen o otevřené ateliéry, zpřístupněna bude velká část průmyslového areálu a také zcela originální mobilní bar s občerstvením. Vstupenky na iPlay můžete rezervovat e-mailem na produkce@divadlo-leti.cz (cena vstupenky je symbolických 50,- Kč). Termíny představení: 20.9. - 19:00 a 21:00, 21.9. - 17:00 a 19:00 Více informací v sekci INSCENACE.
(...více)

4.9. To nejlepší z Berlína!

Divadlo Letí ve spolupráci s brněnským HaDivadlem a agenturou DILIA představí v rámci cyklu scénických skic 8v8 výběr nejlepších krátkých her z letošního berlínského Stückemarktu. Komponovaný večer s názvem To nejlepší z Berlína! proběhne 12. září od 20 hodin ve Studiu Švandova divadla. Čtyři krátké hry vznikly pro 35. berlínský "trh her" při festivalu Theatertreffen. Po úvodní typicky jelinekovské miniatuře představí dvě mladší německé autorky - Rebeku Kriecheldorf, která patří mezi uznávané autorky komedií (tentokrát se věnuje fenoménu kurzů maskulinity pro moderní muže) a Wolframa Lotze, jehož úspěšnou hru Velemarš v minulé sezóně uvedlo HaDivadlo (v obou hrách vystupuje postava Autorovy Matky, která se v této hříčce stává dokonce postavou ústřední). Závěr večera bude patřit úspěšnému rumunskému dramatikovi Pecu Ştefanovi, který v krátké satiře poodhaluje zákulisí mezinárodních kulturních projektů, podpořených evropským grantem. Vstupenky na scénickou skicu To nejlepší z Berlína v ceně 80,-Kč zakoupíte na pokladně Švandova divadla. Více informací v sekci PROGRAM.
(...více)

28.6. VYHLÁŠENÍ LETNÍ REZIDENCE - HRA O NÁDRAŽÍ

Divadlo LETÍ v rámci svého projektu Centrum současné dramatiky vyhlašuje letní autorskou rezidenci na krátké původní divadelní hry s tématikou „Nádraží – Urbanismus – Veřejný prostor“. LETÍ se na podzim připojí ke Dnům žižkovského kulturního dědictví 2013 a v prostoru Nákladového nádraží Žižkov připraví hned několik projektů. Jedním z nich bude maratón scénického čtení krátkých her vzešlých z letní autorské rezidence. Uzávěrka přihlášek je 26. srpna 2013! Maratón her o nádraží proběhne v říjnu. VÍCE INFORMACÍ V SEKCI REZIDENCE A KE STAŽENÍ
(...více)

20.6. Mapování potřeb "nezávislého" divadelního sektoru v hl. m. Praze

Katedra produkce DAMU ve spolupráci s Divadlem LETÍ v květnu iniciovali pracovní setkání zástupců pražské "nezávislé" divadelní scény. Ambicí diskuse bylo zmapování a definování jejích potřeb a návrhů případných řešení. Studie je v sekci "KE STAŽENÍ"
(...více)

2.6. Rozhovory s astronauty na vlnách ČRo Vltava + tématická Čajovna

Ve čtvrtek 6.6. bude hlavním programem na Vltavě pořad Čajovna, kde bude Kateřina Rathouská hovořit s dramaturgyní Divadla Letí Marií Špalovou nejen o novince Králíček, ale především o inscenaci Rozhovory s astronauty, kterou režisérka Natália Deaková nastudovala v loňském roce pro Divadlo Letí a nyní i pro rozhlas! Od 20.00 uslyšíte hru německé autorky Felicie Zellerové! Excelují: Zuzana Onufráková, Barbora Poláková, Jana Stryková a Hana Vagnerová!
(...více)

27.5. Hry o generačních ikonách budou představeny v Londýně

29. května proběhne v Londýně scénické čtení her, které vznikly během dvouletého projektu Generační ikony: iPlay - 100 aplikací pro život (Bernhard Studlar), Poker Face (Petr Kolečko) a Kill Hill (Viliam Klimáček). Scénické čtení, které pořádá LegalAliens Production ve spolupráci s Divadlem LETÍ, proběhne od 19 hodin v Club Theatre RADA Studios (16 Chenies Street, London). Projekt probíhá za podpory programu Kultura EU. Vstupenky můžete rezervovat na info@legalaliens.org. Více informací: http://legalaliens2007.wordpress.com/2013/05/17/generational-icons-the-international-project-rehearsed-readings-at-rada-29-may-2013/
(...více)

20.5. V úterý 21.5. vypukne Den D

V Divadle Na zábradlí nastane 21. 5. od 18 hodin Den D. Večer plný divadla, literatury, filmu a hudby pořádá divadelní, literární a audiovizuální agentura DILIA. Během slavnostního večera, kterým bude provázet Jiří Havelka, se můžete těšit na vyhlášení vítěze Ceny Evalda Schorma, scénickou skicu vítězné hry v podání Divadla LETÍ, koncert skupiny Alo Trio a mnoho dalšího...
(...více)

17.5. Večírek nezávislého divadla - záznam z diskuse

Záznam z pracovního setkání Večírek nezávislého divadla, které proběhlo v neděli 12. května v Divadle DISK, můžete zhlédnout na těchto odkazech: 1. cast: http://www.youtube.com/watch?v=dyUT3uhSZgs 2. cast: http://www.youtube.com/watch?v=u3Ep1N7OLW0
(...více)

14.5. Generační ikony míří do Bratislavy

18. a 19. května proběhne v Bratislavě Showcase projektu Generační ikony. Během dvou dnů budou představeny hry, inscenace a čtení vzniklé během tohoto dvouletého projektu. Diváci budou moci zhlédnout scénickou skicu britské hry Sirotci (Denis Kelly); textovou, vizuální a hudební instalaci iPlay - 100 aplikací pro život (Bernhard Studlar) a hru Poker Face úspěšného českého autora Petra Kolečka. Showcase probíhá ve spolupráci Divadla Letí a GUnaGU. 18.5, 17:00 Sirotci (Dennis Kelly) - scénická skica 18.5., 19:00 iPlay (Bernhard Studlar) 19.5., 19:30 Poker Face (Petr Kolečko) Místo konání: GUnaGu hraje v D i v a d l e F 7, Františkánské náměstí 7, Bratislava
(...více)

3.5. Diskuse o pražské nezávislé divadelní scéně

Divadlo Letí ve spolupráci s Katedrou produkce DAMU vás zvou na pracovní setkání Večírek nezávislého divadla, které se uskuteční v neděli 12. května od 19:30 v Divadle DISK. Ambicí setkání zástupců pražské nezávislé divadelní scény je zmapování a definování jejích potřeb a návrhů případných řešení. Diskusi bude moderovat Mario Kubaš (Česká televize). ČT24 bude celou diskusi živě přenášet na svých internetových stránkách.
(...více)

29.4. Cenu Marka Ravenhilla získala Komorní scéna Aréna

Centrum současné dramatiky v sobotu večer potřetí ocenilo nejlepší českou divadelní inscenaci nového dramatického textu. Cenu získala inscenace S nadějí, i bez ní (Tomáš Vůjtka), které v produkci Komorní scény Aréna Ostrava nastudoval režisér Ivan Krejčí. Z 85 loňských premiér bylo na Cenu Marka Ravenhilla nominováno sedm inscenací - tu vítěznou zhlédli účastníci slavnostního večera.
(...více)

29.4. Představení 14.5. v Galerii Tiskárna ZRUŠENO!

Vážení diváci, z technických důvodů jsme byli nuceni zrušit komponovaný večer pod názvem Pane Frodo, hoďte ho do pukliny osudu, než vás pohltí! aneb „How To Throw The Public Money Out Of Your Nonprofit Window“, který se měl uskutečnit 14. května ve 20:00 v Galerii Tiskárna. Děkujeme za pochopení.
(...více)

26.4. Vyhlášení Ceny Marka Ravenhilla za rok 2012

V sobotu bude v Divadle Komedie vyhlášen vítěz dalšího ročníku soutěže o nejlepší inscenaci současného dramatického textu. Vítězné divadlo si odnese cenu v podobě kožichu, který zhotovil výtvarník Marek Cpin. Za rok 2012 bylo z více než 85 premiér v českých divadlech nominováno 7 inscenací. Večerem budou provázet Marcela Holubcová a Tomáš Kobr. Předávání ceny proběhne u příležitosti pražského hostování jedné z nominovaných inscenací – S nadějí, i bez ní Komorní scény Aréna Ostrava. 27. dubna, 19:00, Divadlo Komedie (rezervace vstupenek: divadlokomedie.eu)
(...více)

19.4. Premiéra Králíčka již za týden!

Hra Králíček finské autorky Saary Turunen pomalu dobývá svět. Na české jeviště ji poprvé uvede Divadlo Letí. V hlavní roli se představí Pavla Beretová, jež ztvárňuje postavu dospívající mladé ženy toužící být malinkatým králíčkem, kterého si muž najde a přitulí k sobě. Premiéra, která se uskuteční ve Švandově divadle 25. dubna, je již beznadějně vyprodaná. Ještě zbývá pár vstupenek na reprízy v květnu a v červnu (20.5., 31.5., 3.6.). Rezervace vstupenek: http://www.svandovodivadlo.cz/index.php?cmd=page&id=73
(...více)

14.4. Akce 1 + 1 vstupenka zdarma na iPlay

Pokud jste ještě neviděli textovou, hudební a vizuální instalaci iPlay, přijďte se podívat ve středu 17. dubna do MeetFactory. Bude to poslední repríza v této sezóně v Praze. V květnu a v červnu bude totiž iPlay hostovat na festivalech v Plzni (Moving station), v Bratislavě (Generační ikony) a v Brně (Divadelní svět). Existenciální monolog pro tři herce je koláží, ve které se mísí poezie, ironický humor, spílání světu a nejintimnější pocity nejistoty a touhy se identifikovat. Výkřik jedince, který je sám sobě ikonou, ale přesto (nebo právě proto) se mu svět odmítá podřídit. Proto potřebuje aplikace pro život. Potřebuje umění. iPlay není hra. Je to 100 aplikací pro život... Pro získání slevy uvádějte při rezervaci na vavrova@divadlo-leti.cz heslo "aplikace".
(...více)

11.4. Roky 90: Láska, pank a Nesmírnost - PREMIÉRA!!!

13. dubna bude mít v Hadivadle premiéru nová inscenace Roky 90: Láska, pank a Nesmírnost, která vznikla ve spolupráci s Divadlem LETÍ. Inscenace věnovaná fenoménu devadesátých let dvacátého století, třeskutá, karnevalově pestrá i hořce absurdní, stejně jako desetiletí, které českou společnost čekalo po roce 1989. Sametová revoluce nebyla sladkým happyendem, byla velkým třeskem, kterým vše teprve začíná. Jaké jsou vzpomínky generace dnešních třicátníků na devadesátá léta minulého století, na dobu, kdy se naši rodiče stali opět dětmi v ráji divokého kapitalismu? Devadesátá léta jako puberta naší současnosti, „mal du siècle“ na sklonku jedné epochy, doba euforie, ale také zvratů, pádů, zklamání a narůstající skepse. To vše viděno pohledem dospívajícího kluka, který vyrůstá v nové, svobodné společnosti, prožívá první lásku, zakládá punkovou kapelu a je PROTI. Text Ondřeje Novotného vznikl v rámci rezidenčního programu Centra současné dramatiky, inscenace pak ve spolupráci s Divadlem LETÍ.
(...více)

8.4. Ivan Lupták zazářil na festivalu Young for young

Divadlo Letí získalo cenu studentské poroty na festivalu Young for young v Mostě! Ve strhujícím švédském gay monodramatu Po Fredrikovi se divákům představil v roli Johana Ivan Lupták, který byl za svůj výkon porotou složenou z místních studentů odměněn. Divadlo Letí si cenu této poroty odváží z Mostu již podruhé. Poprvé jí byla odměněna inscenace Divadla Letí a Švandova divadla Zpověď masochisty. Další pražská repríza této inscenace, která již téměř dva roky sklízí úspěch na mnoha domácích scénách, se koná v pátek 12. dubna ve Studiu Švandova divadla od 20 hodin. Přijďte se podívat na hru o tom, jak chutná láska, strach ze smrti i sladká pomsta.
(...více)

6.4. POZOR! Poslední repríza Rozhovorů s astronauty v této sezóně!

13. dubna proběhne poslední repríza inscenace Rozhovory s astronauty před létem. Nenechte si ujít dámský herecký kvartet ve složení Barbora Poláková, Zuzana Onufráková, Jana Stryková a Hana Vagnerová, který v režii Natálie Deákové rozehrává ironickou zprávu o stavu západních rodin a výchově dětí na počátku nového tisíciletí.
(...více)

28.3. Po Fredrikovi a Terminus na festivalu Young for Young v Mostě

5. dubna se po dvou letech Divadlo Letí opět představí divákům festivalu Young for Young v Mostě. Po úspěšném hostování před dvěma lety, kdy jsme si odnesli cenu studentské poroty za inscenaci Zpověď masochisty, letos uvede gay monodrama Po Fredrikovi a Terminus, drama o jedné noci v Dublinu. Co myslíte, umístíme se na předních příčkách i letos? ;-)
(...více)

21.3. Králíček je letuška, Králíček je tenisová hvězda, Králíček je pornohvězda

V pondělí 18.března proběhla první čtená zkouška k připravované inscenaci Divadla LETÍ, Králíček. Králíček je finská hra autorky Saary Turunenové a pro Divadlo LETÍ ji režíruje Natália Deáková. Na premiéru chystané inscenace se můžete vydat 25.dubna od 20.00 do Studia Švandova divadla.
(...více)

14.3. Divadlo LETÍ uvede v rámci cyklu scénických skic 8@8 tragikomedii Petra Kolečka Poker Face s podtitulem pravda a láska vždycky nezvítězí.

V režii Daniela Špinara se představí Alena Štréblová, Týna Průchová, Vladimír Marek a zahraje si i sám režisér. Představení se koná 26. března ve Studiu Švandova divadla od 20 hodin.
(...více)

5.3. Na Cenu Marka Ravenhilla bylo nominováno sedm inscenací

Za rok 2012 bylo z více než 85 premiér v českých divadlech nominováno 7 inscenací. Vítěz bude vyhlášen v sobotu 27. dubna 2013 v Divadle Komedie u příležitosti pražského hostování jedné z nominovaných inscenací – S nadějí, i bez ní Komorní scény Aréna Ostrava. Předávání se stejně jako v loňském roce osobně zúčastní britský dramatik a herec Mark Ravenhill. Cenou pro vítěze je kožich, který pro letošní ročník zhotovil výtvarník Marek Cpin.
(...více)

16.2. Do rezidenčního programu CSD byli pro sezónu 2012/2013 vybráni Jiří Pokorný a Milan Šotek

Centrum současné dramatiky, které založilo v roce 2010 Divadlo LETÍ, vyhlásilo již potřetí rezidenční program pro české a slovenské autory. V sezóně 2012/2013 si dramatici mohli zvolit mezi dvěma divadly, která byla do rezidenčního programu zahrnuta – Divadlo LETÍ a Slovácké divadlo Uherské Hradiště. Přihlásilo se celkem 10 dramatiků s 11 náměty na původní hru. Do rezidenčního programu byli vybráni Jiří Pokorný a Milan Šotek.
(...více)

7.2. iPlay na zájezdě v Jihlavě

Inscenace, která vznikla v rámci mezinárodního projektu Generační ikony, se představí 13. února také divákům DIOD Jihlava. Hra o aplikacích pro život, technologiích, současné době a o postavení člověka v dnešním světě. Více informací v sekci INSCENACE. Vstupenky můžete rezervovat na adrese: http://www.diod.cz/rezervuj/318
(...více)

28.1. Inscenace Po Fredrikovi se dočkala 33. reprízy!

Pokud jste ještě neviděli monodrama Po Fredrikovi s Ivanem Luptákem, v únoru máte hned dvě příležitosti. Hrajeme pro vás 5. a 28.2.! Na první termín zbývá už jen posledních pár vstupenek, proto neváhejte s rezervací vaší vstupenky. http://www.svandovodivadlo.cz/index.php?cmd=booking&programmeID=3892 V březnu v Praze večerní představení nemáme, tak nepropásněte tyto dvě příležitosti!
(...více)

24.1. Astronautky se vrací

Ironická zpráva Felicie Zellerové o stavu západních rodin a výchově dětí na počátku nového tisíciletí v režii Natálie Deákové. Hra současné německé autorky je bouřlivou symfonií mnoha hlasů: výlevy vynervovaných chův přerušují monology zoufalých matek, do kterých se mísí řev batolat. Jen hlas otců není tak úplně slyšet. Možná se vznášejí v kosmu, nebo přijdou až o půl desáté, možná že dnes dokonce ještě později anebo třeba už nikdy...? Rozhovory s astronauty Hrají: Zuzana Onufráková, Barbora Poláková, Jana Stryková, Hana Vagnerová Datum představení: 25. ledna 2013 od 20 hodin ve Studiu Švandova divadla Rezervace vstupenek: http://www.svandovodivadlo.cz/index.php?cmd=booking&programmeID=3824
(...více)

8.1. Lednové 8@8- Proti pokroku!

Celosvětový hit španělského autora poprvé v Praze! Hrají: Daniela Kolářová, Natálie Řehořová, Richard Fiala, Ondřej Novák a Dušan Sitek
(...více)

22.12. Divadlo Letí Vám přeje zdárný konec roku 2012 a úspěšné vkročení do roku 2013. Budeme se opět těšit na viděnou v divadle!


(...více)

17.12. Zpověď masochisty posledním představením v roce 2012

Posledním představením letošního roku a zároveň prvním představením v roce 2013 bude divácky úspěšná inscenace Zpověď masochisty, kterou uvádíme ve Studiu Švandova divadla. Repríza ve čtvrtek 20. prosince je sice již vyprodaná, ale ještě zbývá pár vstupenek na představení 8. ledna a 14. února.
(...více)

10.12. Týden s představením Terminus

V tomto týdnu vám zahrajeme hned 2x představení Terminus. V Praze se na nás můžete těšit 13.12. od 20.00 v Divadle Na Prádle a v Brně budeme hrát v rámci festivalu Apocalypse Now! tento pátek 14.12. od 19.30. Přijďte se s námi rozloučit před Vánoci!
(...více)

30.11. Polární záře nad Prahou

Obyčejný život, Králíček, Boogie Woogie, Lise L. Scénické čtení 30-ti minutových ukázek ze čtyř nejnovějších her z Dánska, Finska, Švédska a Norska.
(...více)

14.11. Benefiční představení na podporu prevence HIV/AIDS

Divadlo Letí uvede 17. a 28.11 představení Po Fredrikovi ve Studiu Švandova divadla. Koupí vstupenky na představení podpoříte prevenci HIV/AIDS. Na projektu spolupracuje Divadlo Letí s občanským sdružením Art For Life, které již pátým rokem pořádá prodejní výstavy, dražby uměleckých děl a kulturní akce, jejichž výtěžek jde na podporu prevence a bezplatného testování HIV/AIDS. V současnosti se sdružení věnuje vlastní preventivní a osvětové činnosti. Přijďte podpořit dobrou věc. Slavné švédské gay monodrama o tom, jak chutná láska, strach ze smrti i sladká pomsta. Cena vstupenky 280 Kč dospělý / 220 Kč student.
(...více)

10.11. 8@8: Theatre Uncut a Sirotci

14. listopadu se diváci Divadla LETÍ budou moci seznámit hned se čtyřmi horkými novinkami z oblasti současné dramatiky. Poslední díl Cyklu scénických skic 8@8 v roce 2012 začne tentokrát již v 17 hodin scénickým čtením tří nejnovějších politických her v režii Petra Štindla, které vzniklo ve spolupráci s britskou iniciativou Theatre Uncut. Večer zakončí ve Studiu Švandova divadla úspěšný thriller Dennise Kellyho Sirotci v režii Daniela Špinara.
(...více)

9.11. Předprodej na vybraná představení nově v síti TICKET ART

Vstupenky na představení iPlay a Plantáž můžete nyní kupovat u našeho nového distribučního partnera na www.ticketart.cz
(...více)

4.11. Letí míří do Brna a do Vídně

V tomto týdnu se vám hned dvakrát představí Divadlo Letí v brněnském HaDivadle! V úterý 6.11. se můžete těšit na první reprízu koprodukční inscenace iPlay. V režii Mariána Amslera můžete vidět Danu Polákovou, Tomáše Jeřábka a Martina Siničáka. Ve čtvrtek bude uvedeno švédské monodrama Po Fredrikovi, ve kterém exceluje Ivan Lupták. Začínáme vždy v 19.30. Rezervace na pokladně HaDivadla či na adrese produkce@divadlo-leti.cz. 7. listopadu proběhne ve vídeňském Theater tag ( http://www.dastag.at ) premiéra nové inscenace Kill Hill v režii Martiny Schlegelové. Hra Viliama Klimáčka vznikla v rámci mezinárodního projektu Letí Generační ikony. Na jaře budou v rámci Festivalu s vášní pro novou hru představeny všechny inscenace, které vznikly v průběhu tohoto projektu: Kill Hill, Poker Face (v produkci slovenského GUnaGU, autor Petr Kolečko) a iPlay (v produkci Letí, autor Bernhard Studlar).
(...více)

30.10. TERMINUS 1. 11. v Divadle Na Prádle

Drama o jedné noci v Dublinu a třech lidech, kteří se ocitli ve fantastickém světě sériových vrahů, andělů pomsty a láskou posedlých démonů.
(...více)

26.10. Náhradní termín představení Plantáž - 2.12.

Náhradní termín za zrušené představení inscenace Plantáž dne 24. 10. bude nahrazeno 2.12. Vstupenky zakoupené na zrušené představení jsou platné na 2.12.
(...více)

25.10. 30. repríza inscenace Zpověď masochisty

Ve čtvrtek 26.10. bude mít 30. reprízu politicky nekorektní kabaret Zpověď masochisty. Inscenace, která vznikla v rámci projektu Švandova divadla Hyde Park v limitované edici tří repríz, se nakonec díky velkému diváckému zájmu dočkala již desetkrát tolik. Děkujeme za vaši přízeň! Tato repríza je jich vyprodaná, ale do Vánoc máte ještě dvě příležitosti- 12.11. a 20.12. od 19.00 ve Studiu Švandova divadla.
(...více)

17.10. iPlay letí do Brna

V pátek 19. září v 19:30 proběhne brněnská premiéra nové inscenace iPlay, kterou Letí připravilo ve spolupráci s HaDivadlem. Premiéry se zúčastní autor hry, rakouský dramatik Bernhard Studlar. Více informací naleznete v sekci Inscenace nebo na hadivadlo.cz.
(...více)

12.10. Premiéra iPlay již v úterý!

V úterý 16. října proběhne premiéra nové inscenace iPlay: hra o aplikacích pro život, technologiích, současné době a o postavení člověka v dnešním světě. iPlay je výsledkem autorské a režisérské rezidence mezinárodního projektu Generační ikony, jehož je Letí hlavním pořadatelem. Sledujte střípky ze zkoušení na stránce Divadla Letí na Facebooku!
(...více)

10.10. DNEŠNÍ PŘEDSTAVENÍ PRO NEMOC ZRUŠENO

Vážení diváci, velice se omlouváme, dnešní představení Plantáže je zrušeno z důvodu nemoci jednoho z herců. Během dnešního dne zveřejníme náhradní prosincový termín, na který můžete použít vstupenky zakoupené na dnešní reprízu (10.10.). Pokud vám prosincový termín nebude vyhovovat, nabízíme posledních pár míst na představení 24. října, nebo vám vrátíme vstupné. V těchto případech nás kontaktujte e-mailem na produkce@divadlo-leti.cz Děkujeme za pochopení, Divadlo Letí
(...více)

8.10. Rezidenční program 2012

Divadlo Letí spolu se svými partnery opět vyhlašuje rezidenční program pro autory. Základním principem je poskytnout dramatikům finanční zázemí tak, aby mohli po nějaký čas, ideálně pak po jednu sezónu, v úzké spolupráci s divadlem vyvíjet text, inscenaci atd.. Nedílnou součástí rezidence je také umělecké zázemí - úzká spolupráce s dramaturgií, případně možnost workshopů s herci atd. Vice informací o letošním ročníku naleznete v sekci REZIDENCE.
(...více)

6.10. ZRUŠENÉ PŘEDSTAVENÍ

Vážení diváci, velice se vám omlouváme, ale pro nemoc jedné z hereček jsme nuceni dnes zrušit představení Rozhovory s astronauty. Velice nás tato nepříjemnost mrzí. Prosím, sledujte naše webové stránky či facebook kvůli novým termínům uvedení. Věříme, že na nás nezanevřete a těším se na viděnou na nějakém z dalších představení. Vaše Divadlo Letí
(...více)

2.10. Soutěžte s Eurolines o jízdenky do Paříze!

Pokud jste ještě neviděli Plantáž, neváhejte, máte už pouze několik příležitostí (10. října, 24. října). Komedie o hulení s hudbou MIG 21 a texty Xindla X pojednává o partě mladých lidí, kteří se pod heslem „láska a tráva zvítězí“ rozhodli uniknout z dnešního západního životního stylu, koupili statek a začali pěstovat konopí. Hulení pro ně představuje jistý životní postoj, který spočívá v přesvědčení, že už jen díky tomu, že člověk kouří hašiš, znamená to, že je revoluční a děsně "alternativní".
(...více)

29.9. Poker Face – pravda a láska vždycky nezvítězí

premiéra v bratislavském GUnaGU v rámci projektu Divadla Letí- Generační ikony
(...více)

26.9. Co Letí čeká příští týden?

Příští týden pro nás začíná již v neděli 30.9., a to premiérou hry Poker Face v bratislavském divadle GunaGu. Odstartujeme tak premiéry v rámci projektu Generační ikony, jehož hlavním pořadatelem je právě Divadlo Letí. Následně inscenace Po Fredrikovi doslova zaplaví Plzeň čtyřmi reprízami. Z Plzně si odskočíme do Prahy na Terminus a v sobotu odehrajeme druhou reprízu Rozhovorů s astronauty! Stíhejte vše s námi :-) Na všech představeních budou k zakoupení nové buttony našeho divadla!
(...více)

18.9. Kill Hill™ …“Hraj alebo zhyň“

Kill Hill™ s podtitulem „Hraj alebo zhyň!“ je nová hra slovenského autora Viliama Klimáčka. Divadlo Letí ji uvede za jeho účasti v úterý 25. září od 20 hodin ve Studiu Švandova divadla jako součást cyklu 8@8. Kill Hill™ je výsledkem autorské rezidence mezinárodního projektu Generační ikony, jehož je Divadlo Letí hlavním pořadatelem.
(...více)

12.9. Přijďte na Den otevřených dveří

13. září proběhne Den otevřených dveří Švandova divadla, do kterého se zapojí také Letí! Chcete nakouknout do zákulisí divadelního světa? Zajímá vás, jak vzniká inscenace? Chcete se dozvědět více o aktivitách Divadla Letí? Přijďte ve čtvrtek 13. září do Studia Švandova divadla a navštivte náš stánek, kde vám bude k dispozici část týmu Letí.
(...více)

4.9. 18. září zahajujeme novou sezónu

Novou sezónu zahájíme hrou Rozhovory s astronauty, která již při svém prvním uvedení v minulé sezóně získala nemalý ohlas u diváků i odborné veřejnosti. Ironická zpráva Felicie Zellerové o stavu západních rodin a výchově dětí na počátku nového tisíciletí. Ženský herecký kvartet (Zuzana Onufráková, Barbora Poláková, Jana Stryková, Hana Vagnerová) přibližuje nelehký život aupairek z východu v bohatém Všenecku a nesnadný život vrcholných manažerek, které musí skloubit práci s rodinou.
(...více)

18.6. Předprodej na září zahájen!

V současné chvíli si již můžete koupit vstupenky na všechny naše zářijové reprízy! Na pokladně Švandova divadla jsou k sehnání vstupenky na první reprízu Rozhovorů s astronauty, vstupenky na Zpověď masochisty, ale i na 8@8- novou hru Viliama Klimáčka Kill Hill. Na pokladně Divadla Na Prádle a v síti Ticketstream pak můžete koupit za "first minute" ceny vstupenky na zářijovou a dvě říjnové Plantáže! www.svandovodivadlo.cz, www.ticketstream.cz
(...více)

15.6. Vaše myšlenky, pocity a zážitky se dostanou přímo na jeviště!

Divadlo Letí v rámci projektu o Generačních ikonách sestavilo anketu, kterou spolu s dalšími informacemi naleznete na adrese:http://generation-icons.vyplnto.cz/ . Pomozte nám zjistit, kdo nebo co je ikonou současné doby. Věnujte nám 10 minut a zapojte se do ojedinělého výzkumu.
(...více)

4.6. Divadlo Letí zahajuje prodej first minute vstupenek na podzimní reprízy Plantáže

Už jste viděli Plantáž? Ne? Využijte nabídky first minute a kupte si do 30. června vstupenky na podzimní reprízy muzikálu ve větším než malém množství za zvýhodněnou cenu. Plantáž vypráví příběh o huličích, kteří vytvořili svéráznou komunitu a pod heslem „láska a tráva zvítězí“ začali obdělávat plantáž marihuany za Berlínem. Termíny představení: 19. září, 10. října, 24. října v Divadle Na Prádle. Vstupenky je možné zakoupit na pokladně Divadla Na Prádle nebo na www.ticketstream.cz
(...více)

28.5. Iluze v režii Sergeje Afanasjeva

Afanasjev, umělecký šéf Novosibirského městského činoherního divadla, nastuduje novou hru Ivana Vyrypajeva Iluze, která bude v rámci cyklu 8v8 uvedena 30. května.
(...více)

25.5. Poslední příležitost k shlédnutí monodramatu Po Fredrikovi!

Již zítra, 26.5. máte poslední příležitost shlédnout v této sezóně švédské monodrama Po Fredrikovi. Od 20.00 se vám ve Studiu Švandova divadla představí Ivan Lupták jako Johan. Strhující švédské monodrama zvítězilo v roce 2005 v divácké soutěži stockholmského divadla Riksteatern a od té doby slaví úspěchy na mnoha evropských scénách.
(...více)

7.5. Den na planetě matek

DEN NA PLANETĚ MATEK 13. květen 2012 Netradiční oslava Svátku matek v HaDivadle a ALFA pasáži
(...více)

15.4. Na Plantáž ve Světový den marihuany

U příležitosti Světového dne marihuany 20. dubna Divadlo LETÍ v koprodukci se Studiem DAMÚZA odehraje muzikál ve větším než malém množství Plantáž, který doprovodí speciální program. Připravili jsme pro vás i tématické slevové akce s našimi partnery- Kulturissimo, Colourplanet a Growshopem. Stačí sledovat jejich FCB či web a najít si slevu, která vyhovuje právě vám.
(...více)

10.4. Divadlo Letí srdečně zve na poslední dvě reprízy inscenace Po Fredrikovi, kterou Letí hraje ve Studiu Švandova divadla.

Vzhledem ke skončení licence k uvádění tohoto titulu, není jisté, zda se inscenace vrátí na pražská divadelní prkna i po letních prázdninách. Nenechte si proto ujít možná poslední dvě možnosti vidět tento strhující příběh v podání Ivana Luptáka. Příští repríza se odehraje již za týden, a to 13.dubna.
(...více)

3.4. Představení Terminus ZRUŠENO

Vážení diváci, přátelé Divadla Letí! Velice se omlouváme, ale bohužel Vám musíme oznámit, že jsme ze zdravotních důvodů byli nuceni zrušit čtvrteční obnovenou premiéru představení Terminus. Nastálá situace nás velice mrzí i proto, že tuto inscenaci obnovujeme pouze pro limitovaný počet repríz a omezenou kapacitu diváků. Doufáme, že se tedy setkáme třeba hned na příští repríze 8.5., kterou vzhledem k této situaci můžeme prohlásit za obnovenou premiéru. Přejeme Vám Veselé Velikonoce.
(...více)

26.3. Zažijte úlet v Paříži!

Letí ve spolupráci se společností Eurolines pro vás připravilo soutěž o 2 jízdenky do Paříže.
(...více)

19.3. Další ročník Ceny Marka Ravenhilla

Centrum současné dramatiky letos podruhé udělilo cenu za nejlepší divadelní inscenaci nového dramatického textu. Porota, která vybírala z více než 130 premiér, ocenila inscenaci Hamlet je mrtev. Bez tíže. Činoherního studia Ústí nad Labem. Předávání se stejně jako v loňském roce osobně zúčastnil britský dramatik a herec Mark Ravenhill. Vítěz si odnesl kožich, který pro letošní ročník zhotovil výtvarník David Černý.
(...více)

13.3. Divadlo Letí & Studio DAMÚZA vás zvou na tiskovou konferenci k premiéře Plantáže a předávání Ceny Marka Ravenhilla

Tisková konference k příležitosti uvedení nového muzikálu ve větším než malém množství Plantáž, který vzniká v koprodukci Divadla Letí a Studia Damúza, a předávání Ceny Marka Ravenhilla se uskuteční ve čtvrtek 15. března 2012 v 11 hodin ráno v Divadle Na Prádle, Besední 3, Praha 1. Konference se zúčastní režisérka Plantáže Martina Schlegelová, autor Plantáže David Gieselmann (Německo), hudební skladatel Tomáš Polák (MIG 21) a vybraní protagonisté muzikálu Plantáž (Ondřej Novák a Aneta Langerová). Tiskové konference se také zúčastní britský autor Mark Ravenhill, který bude v Praze předávat cenu za nejlepší divadelní inscenaci nového dramatického textu.
(...více)

6.3. Na Cenu Marka Ravenhilla bylo nominováno osm inscenací

Centrum současné dramatiky letos podruhé udělí cenu za nejlepší divadelní inscenaci nového dramatického textu. Za rok 2011 bylo z více než 130 premiér v českých divadlech nominováno 8 inscenací. Vítěz bude vyhlášen 15. března v Divadle Na Prádle. Předávání se stejně jako v loňském roce osobně zúčastní britský dramatik a herec Mark Ravenhill. Cenou pro vítěze je kožich, který pro letošní ročník zhotovil výtvarník David Černý. Předávání bude moderovat Jiří Ornest.
(...více)

21.2. Přípravy muzikálu Plantáž jsou v plném proudu

Co spojuje Tomáše Poláka, skladatele kapely MIG 21, textaře Xindla X, herce filmu Lidice Ondřeje Nováka a zpěvačku Anetu Langerovou? V současné době je to právě Divadlo Letí!
(...více)

17.2. MASOCHISTICKÁ DISKUSE S VÁCLAVEM BĚLOHRADSKÝM A DALŠÍMI HOSTY

Dvacátou reprízu představení Zpověď masochisty, která se 22. února 2012 odehraje ve Studiu Švandova divadla, doprovodí speciální doplňkový program (od 20.45). Diskuse o politickém divadle, divadle v politice, statutu protestu, masochismu a alternativních volbách inspirovaná inscenací hry Romana Sikory „Zpověď masochisty“ s filosofem Václevem Bělohradským a dalšími hosty z oborů společenských věd. Moderuje Martina Černá.
(...více)

9.2. **Rozhovory s astronauty zahajujeme sérii scénických skic 8@8 v roce 2012**

Datum představení: 16. února 2012 ve Studiu Švandova divadla
(...více)

31.1. Přijďte načít druhou desítku repríz inscenace Po Fredrikovi

Příští týden inscenace Po Fredrikovi vstupuje do druhé desítky svých repríz- přijďte se podívat na Fredrika po jedenácté 7.února!
(...více)

19.1. Diskuse s Václavem Bělohradským

Masochistická diskuse s Václavem Bělohradským a dalšími hosty 22. 2. 2012 od 20:45 hodin (po představení Zpověď masochisty) Diskuse o politickém divadle, divadle v politice, statutu protestu, masochismu a alternativních volbách inspirovaná inscenací hry Romana Sikory "Zpověď masochisty" s filosofem Václavem Bělohradským a dalšími hosty z oborů společenských věd. Moderuje Martina Černá.
(...více)

7.1. Divadlo Letí zkouší Plantáž

V prvním lednovém týdnu začalo Divadlo Letí zkoušet hru Davida Gieselmanna Plantáž!
(...více)

30.11. Masochista slavil úspěch v bratislavské Astorce, teď míří do Paříže!

Inscenace hry Romana Sikory Zpověď masochisty, kterou nastudovalo Divadlo Letí a je v repertoáru Švandova divadla, minulý týden slavila úspěchy na Slovensku. Diváci bratislavské Astorky herce několikrát odměnili potleskem na otevřené scéně a na konec dlouze tleskali ve stoje. Hra již byla přeložena do angličtiny, němčiny i francouzštiny, hra byla na Mezinárodním festivalu literatury v Berlíně letos na podzim zařazena mezi 5 nejzajímavějších evropských her tohoto roku, inscenace hry byla za Českou republiku nominována na wiesbadenský festival „New Plays from Europe“ a získala první cenu na festivalu Young for Young.
(...více)

15.11. Další díl cyklu 8@8

Dovolte, abychom vás pozvali na další díl ze seriálu scénických skic 8@8, který proběhne tuto neděli 20. listopadu od 20.00 ve Studiu Švandova divadla. Tentokrát vám představíme loňskou novinku Rolanda Schimmelpfenniga Peggy Pickitová vidí boží tvář. Tento díl je zařazený do off-programu Pražského divadelního festivalu německého jazyka. V hlavních rolích - Gabriela Pyšná, Jana Janěková ml., Igor Chmela, Marek Němec. Tiskovou zprávu naleznete v sekci "ke stažení".
(...více)

11.11. projekt CSD na výběrové řízení do Divadla Komedie

Sláva! Projekt visí v sekci KE STAŽENÍ. Podeskce OSTATNÍ! http://www.divadlo-leti.cz/csd/download
(...více)

11.11. projekt CSD na výběrové řízení do Divadla Komedie

Již 2x nám spadly stránky při nahrávání PDF s naším projektem- kvůli velikosti. Na odstranění tohoto technického problému pracujeme. Zájemci si mohou projekt vyžádat na emailu produkce@divadlo-leti.cz.
(...více)

10.11. www.divadlo-leti.cz/blog

Přípěvek sociologa Martina Fafejty na téma generační ikony s názvem Foucault, Havel, Cimrman? Martensky! si ode dneška můžete přečíst a komentovat ho na blogu Divadla Letí!
(...více)

3.11. Poslední vstupenky na listopadová představení

Na představení Nebe nepřijímá, Zpověď masochisty i Po Fredrikovi je už jen několik posledních vstupenek. S koupí neváhejte!
(...více)

23.10. LETÍ V lese, připojte se!

1. 11. 2011, 20:00, Café V Lese, party Divadla LETÍ ke spuštění blogu Generační ikony
(...více)

13.10. Nový projekt Divadla LETÍ „GENERAČNÍ IKONY“ chystá svůj start!

Kdo nebo co je generační ikona? Jak generační ikona vzniká? Jaká generační ikona definuje Vaši generaci?
(...více)

4.10. Listopadový předprodej

Po Fredrikovi, Zpověď masochisty, ale i listopadový díl 8@8 v předprodeji Švandova divadla Nebe nepřijímá pak v předprodeji na pokladně Divadla Na zábradlí- POZOR už jen 3x!!!
(...více)

30.9. Zrušené představení

Velice nás to mrzí, ale z provozních důvodů jsme museli zrušit reprízu inscenace Cvrch v Divadle Komedie, a to 4.října 2011.
(...více)

23.9. Zpověď masochisty- obnovená premiéra

Prvně po letních prázdninách uvádíme ve Studia Švandova divadla inscenaci Zpověď masochisty, která vznikla v koprodukci Letí a Švandova divadla! Inscenace se na diváckém žebříčku v soutěžním projektu Hyde park umístila na třetím místě!
(...více)

21.9. Cvrch v Divadle Komedie

Nepropásněte první podzimní reprízu Cvrchu 4.10.! Tentokrát se v roli Flory představí Natálie Řehořová a jedním ze Cvrčků bude Vladimír Marek! Lístky jsou stále k dostání na pokaldně Divadla Komedie!
(...více)

6.9. Co se stalo Po Fredrikovi?

V úterý 20. září od 20 hodin ve Studiu Švandova divadla uvedeme premiéru hry Mattiase Jespera Brunna, PO FREDRIKOVI.
(...více)

13.7. Nabídka pro dramatiky - Rezidenční program CSD 2011

Divadlo LETÍ v rámci svého projektu Centrum současné dramatiky opět otevírá svůj rezidenční program pro české a slovenské dramatiky. Uzávěrka přihlášek je 10. října 2011.
(...více)

14.6. Na Termina v den stávky autobusem

Ve čtvrtek můžete být jediní, kteří se povezou po centru Prahy autobusem, a zároveň vidět site-specific verzi Termina!!!
(...více)

2.6. DramPLAN 2011 a představení Terminus

Psát/hrát nebo nepsat/nehrát současnou dramatiku? O čem psát/hrát současné hry? Je současná dramatika atraktivní pro dnešní publikum?
(...více)

11.5. Divadlo Letí hledá PR a koordinátora pro svou tuzemskou činnost a mezinárodní projekty

Divadlo Letí je nezávislý pražský divadelní soubor, jehož hlavním uměleckým programem je propagovat současnou dramatickou tvorbu. Od roku 2010 realizujeLetí jako svůj hlavní projekt Centrum současné dramatiky, jehož cílem je podpora vzniku nové dramatiky a inscenací současné dramatiky, cirkulace textů, autorů, tvůrců a inscenací v rámci EU, teoretická reflexe současné dramatiky a propagace současné dramatiky mezi veřejností. Pro tyto aktivity hledáme PR a koordinátora.
(...více)

18.4. Buďte jedním z pěti set milionů Číňanů

V úterý 19.dubna uvedeme další díl cyklu 8@8, hru Pavla Trtílka Pět set milionů Číňanů míří na západ hledat si nevěsty. Zahrajte si v tomto davovém dramatu i vy!
(...více)

16.4. Cena Marka Ravenhilla byla udělena

V pátek 15.dubna byla slavnostně předána Cena Marka Ravenhilla za inscenaci nového textu. Cenu obdrželo Pražské komorní divadlo za inscenaci Dušana Pařízka Černé panny.
(...více)

7.4. Mark Ravenhill poprvé předá cenu a zahraje v Praze

15. dubna 2011 poprvé zahraje v Praze slavný britský dramatik a divadelník Mark Ravenhill. S monologem Experiment vystoupí na pozvání Divadla LETÍ v rámci slavnostního předání Ceny Marka Ravenhilla za inscenaci nového textu, v jejímž prvním ročníku bylo z více než 80 premiér v českých divadlech nominováno 10 inscenací. Součástí slavnostního večera, který se uskuteční v Divadle Komedie, bude představení Pražského komorního divadla Černé panny.
(...více)

5.4. Cena pro Zpověď masochisty

Výsledky hlasování studentské poroty 1.ročníku Festivalu YOUNG for YOUNG jsou konečně u konce. CENU POROTY tak získává DIVADLO LETÍ za ZPOVĚĎ MASOCHISTY!
(...více)

25.3. ZAČAL KVĚTNOVÝ PŘEDPRODEJ

Na dubnovou reprízu Zpovědi masochisty ve Švandově divadle už zbývají poslední 3 vstupenky, ale nezoufejte již jsou v předprodeji i dva květnové termíny- 3. a 18.5. Udělejte si svou rezervaci na www.svandovodivadlo.cz. Svou příležitost Masochistu vidět budou mít i diváci v Brně, a to 16.4. od 19.30 v HaDivadle!
(...více)

17.3. 8@8- Pět set milionů Číňanů míří do Švanďáku!

19. dubna od 20.00 propukne první davové drama v divadle Letí!
(...více)

15.3. První čtená Cvrchu

Dnes proběhne první čtená k inscenaci Cvrch v divadle Komedie. Rakouský text debutujícího dramatika Thomase Artze režíruje Martina Schlegelová. O průběhu zkoušení vás budeme informovat. Premiéra 8.května!
(...více)

22.2. Ivan Lupták se představí v gay monodramatu Po Fredrikovi

V rámci cyklu 8@8 uvedeme 8. března gay monodrama Po Fredrikovi švédského dramatika Mattiase Brunna, který scénickou skicu osobně navštíví.
(...více)

11.2. MASOCHISTA POKRAČUJE!

Zpověď masochisty se od dubna 2011 bude uvádět ve Studiu Švandova divadla!
(...více)

27.1. VSTUPENKY NA BŘEZNOVÉ 8@8 JIŽ V PRODEJI

Na pokladně Švandova divadla jsou již v prodeji vstupenky na březnový díl 8@8, který tentokrát pořádáme ve spolupráci s agenturou Aura-Pont.
(...více)

23.1. MASOCHISTA JDE DO FINÁLE

Vážení diváci, již za pár dní budete mít ve Studiu Švandova divadla příležitost podívat se na Hyde Park Divadla Letí!
(...více)

19.1. REPRÍZA NEBE NEPŘIJÍMÁ V DIVADLE NA ZÁBRADLÍ

Zítra si můžete od 19.00 zajít na pilotní projekt Centra současné dramatiky Letí na letišti - Nebe nepřijímá do pražského Divadla Na zábradlí.
(...více)

13.1. POSLEDNÍ LÍSTKY NA MASOCHISTU

Máte-li v plánu zajít si na reprízu Zpovědi masochisty, neváhejte s koupí lístků. Na pokladně Švandova divadla jich už příliš nezbývá!
(...více)

4.1. Masochista se zpovídá

3.1. proběhla ve Švandově divadle první čtená hry Zpověď masochisty - příspěvek Divadla Letí do projektu Hydepark
(...více)

8.12. NEBE NEPŘIJÍMÁ V DIVADLE NA ZÁBRADLÍ

Zítra máte poslední příležitost shlédnout v tomto roce koprodukční inscenaci Divadla Letí a Divadla Na zábradlí Nebe nepřijímá!
(...více)

2.12. pětiLETÍ

Narozeninový mejdan u příležitosti pátých narozenin Divadla LETÍ, kde nebude chybět hodně jídla a pití a skvělá hudba kapely Legendary Buccaneers of Ropekarion!
(...více)

2.11. Hvězda německého divadla přijede na 8@8

10.listopadu představíme v rámci 8@8 hvězdu německého divadla Olivera Klucka a jeho cenami ověnčenou hru Princip chaosu!
(...více)

27.9. ŘÍJNOVÉ 8@8

7.10. od 20.00 uvedeme ve Studiu Švandova divadla první poprázdninový díl z cyklu scénických čtení 8@8!
(...více)

1.9. PŘIJEĎTE NA LETIŠTĚ!

„Všechna bezpečnostní opatření jsou stejně k ničemu, kdo sLETÍ, ten prostě sLETÍ a game over.“
(...více)

18.8. REZIDENCE PRO DRAMATIKY

Pozor pozor! Píšete divadelní hry? Přihlašte se do rezidenčních programů Divadla LETÍ. Uzávěrka přihlášek je již 5. září 2010! Více informací získáte na dramaturgie@divadlo-leti.cz
(...více)

18.8. LETÍ NA LETIŠTI

Centrum současné dramatiky Divadla LETÍ zahájí svou činnost inscenací Letí na letišti (aneb Nebe nepřijímá) na Letišti Praha už 21.září! Více informací naleznete na těchto stránkách již brzy! :)
(...více)

1.7. ZAČÍNÁME

Webové stránky Centra současné dramatiky spuštěny! Představujeme obálku našeho prvního měsíčního programu. Autoportrét scénografa Pavla Boráka pořídil Pavel Borák.
(...více)

Praha Ministerstvo kultury Státní fond kutury Praha 3 Nákladové nádraží Žižkov Theater.cz Winklerovi Divadlo Na zábradlí Švandovo divadlo Hadivadlo Skandinávský dům Divadlo.cz Prague Pride astudiorubin.cz ticketart.cz Eurolines Radio 1 I boys I girls kulturissimo.cz Kam v Praze